Aktywny Przedszkolak

Firma Drago Sfera Aktywne dzieciaki  od wielu juz lat z powodzeniem prowadzi  różnego typu zajęcia  sportowe w przedszkolach oraz placówkach przedszkolnych na terenie miasta Łodzi. Są to zajęcia,  które mają charakter ogólnorozwojowy i kompensacyjny. Wszystkie nasze aktywności cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci oraz ich rodziców i z pewnością poszerzyłyby ofertę  każdego przedszkola. Ponadto prowadzimy również warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci ''Dragonki - Mali Ratownicy''. 

 

OFERTA ZAJĘĆ SPORTOWYCH W TWOIM PRZEDSZKOLU

Karate   

  – Karate tradycyjne to tradycyjna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Trening daje możliwości doskonalenia się nie tylko pod względem fizycznym, odgrywa bowiem istotne znaczenie w kształtowaniu charakteru. Psychologowie dziecięcy zgodnie twierdzą, że karate to przede wszystkim katalizator kształtowania u ćwiczących pewności siebie, stanowczości, opanowani i koncentracji, a więc sposób na wychowanie a nie tylko nauka samoobrony. Etykieta i zasady Dojo czyli swoisty kodeks moralny wskazują wartości, jakimi karateka powinien kierować się w życiu: poszanowanie starszych, pokora, unikanie gwałtowności. Lekarze sportowi klasyfikują karate na pierwszym miejscu wśród sportów (obok pływania)mających najlepszywpływ na harmonijny rozwój organizmu.

MIX - ball  

 -Są to zajęcia, których głównym celem jest zapoznanie dzieci z różnymi dyscyplinami sportowymi, w których wykorzystywane są piłki. Mają one charakter one charakter ogólnorozwojowy, ale przede wszystkim ukierunkowane są kształtowanie i rozwój koordynacji ruchowej. Różna wielkość oraz kształt piłek sprawiają, iż zajęcia te za każdym razem stają się  nowym, ciekawym wyzwaniem dla dziecka. Wykorzystujemy w nich piłki koszykowe, nożne,  siatkowe, do rugby, gumowe, piankowe, do tenisa ziemnego i stołowego. Ta forma aktywności daje dziecią mnóstwo radości oraz satysfakcji. Zapewniamy sprzęt do prowadzenia zajęć.

Sporty rakietowe

-Badminton jest najszybszą dyscypliną rakietową na świecie,  na naszych zajęciach dzieci zapoznają się ze sprzętem potrzebnym do gry. W odpowiednio dobranych grach i zabawach dzieci kształtują koordynacje wzrokowo- ruchową, uczą sie zasad gry i zdrowej rywalizacji. Posiadamy cały sprzęt do nauki gry w badmintona(lotki, rakietki, siatki, baloniki). Zapewniamy możliwość kontynuacji nauki gry po zakończeniu przedszkola pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce. 

Gimnastyka-akrobatyka

- Są to zajęcia ogólnorozwojowe, na których dzieci uczą się podstawowych umiejętności ruchowych występujących  w gimnastyce. Poprzez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń, gry i zabawy ruchowe dzieci kształtują takie cechy motoryczne jak: gibkość, koordynacja ruchowa, skoczność, wzmacniają mięśnie posturalne. Opanowują podstawowe ćwiczenia gimnastyczne tj. skłony, przewroty w przód i w tył, stanie na rękach, itp. , ale także nabywają umiejętności związanych z bezpiecznym przewracaniem się - uczą się tzw. padów. Zajęcia odbywają się na specjalnej, bezpiecznej macie, co daje duży komfort ćwiczącym oraz zwiększa ich atrakcyjność. Zapewniamy sprzęt do prowadzenia zajęć.

Gimnastyka korekcyjna

- Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i korekcję zaistniałych wad postawy, zwiększenie wydolności organizmu oraz siły mięśniowej, a przede wszystkim kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy. Prowadzone przez nas zajęcia mają na celu nie tylko korekcję zaistniałych wad postawy, ale pragniemy także zaszczepić w dzieciach chęć podejmowania aktywności fizycznej, pokazać, że ruch służy nie tylko zdrowiu, ale może dostarczać dużo radości.

Joga dla dzieci

Są to ciekawe i atrakcyjne zajęcia, dostosowane do temperamentu małego jogina. Odbywają się przy podkładzie muzycznym. Dzieci bez większego problemu wykonują nawet najbardziej zaawansowane gimnastyczne pozycje jogi – czyli asany,  typowa rozgrzewka jogowa, a mianowicie „powitanie słońca” przeplatana jest rozgrzewką taneczną, przygotowującą do właściwych pozycji, ruchów jogi. Dalej zajęcia przebiegają w formie zabawy, w swobodnej i radosnej atmosferze, uaktywniając wyobraźnię, i pozbywając się nadmiaru energii w sposób twórczy. Poszczególnym asanom w klasycznym języku Indii przypisane są nazwy zwierząt .Bawimy się w odtwarzanie zwierzątka własnym ciałem. W ten sposób dzieci z przyjemnością przyjmują pozycję kobry, węża, lwa, kota, psa, wydobywając przy tym dźwięki charakterystyczne dla wspomnianych zwierząt. Inspirujące są wymyślane przez dzieci ruchy, pozycje jogowe, czasem problematyczne do odtworzenia.
Jako urozmaicenie wplecione są gry i zabawy, oraz improwizacje taneczne. Pracujemy również nad wrażliwością muzyczną i interpretacją ruchową.Po ćwiczeniach przychodzi chwila na relaks z wykorzystaniem prostych technik relaksacyjnych i oddechowych, z elementami wizualizacji

"AKTYWNIE - ZDROWO -NA SPORTOWO"

-  Jest to impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym  (4,5,6 lat). Celem tego wydarzenia jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej zabawy, w której będą miały możliwość prezentacji swoich umiejętności ruchowych, sprawności fizycznej, poznania zasad zdrowej i sportowej rywalizacji. Konkurencje zostały tak przygotowane, aby każdy uczestnik zawodów mógł bez problemu wykonać postawione przed nim zadanie.  Wszystkie dzieci biorące udział w naszych zawodach otrzymują złoty medal oraz nagrody i upominki, jednakże dla najlepszej drużyny przewidziany jest puchar.

 

 Przedszkola, z kórymi współpracujemy:

 

  • Przedszkole KIDS&CO przy INFOSYS BPO POLAND                                                            
  • Przedszkole Miejskie nr 97 "Dziecięcy Sad"                                                              
  • Przedszkole Miejskie nr 44                                                             
  • Przedszkole Miejskie nr 47                                                            
  • RAZ, DWA , TRZY, Przedszkole Kreatywne                                                              
  • "IGRASZKA" Punkt Przedszkolny Lingwistyczno - Artystyczny   
  •  "BARWNE DZIECI" z Konstantynowa Łódzkiego 
  •  Przedszkole Lingwistyczne nr 2 "Dobry Start"
  • Przedszkole Miejskie nr 206
  • Niepubliczne Przedszkole im. Dzieci Dobrego Ojca


Zapraszamy do współpracy przedszkola, punkty przedszkolne,  kluby malucha i inne instytucje, w których mogą być zorganizowane zajęcia.

zapisy:  tel.  608 672 258   e-mail:   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.