Badminton

Badminton jest sportem niezwykle przyjaznym i eleganckim. W Polsce z roku na rok przybywa coraz więcej miłośników tej dyscypliny, ponieważ może uprawiać ją każdy bez względu na wiek lub poziom zaawansowania. Podczas gry pracuje całe ciało zawodnika, a energia pozyskiwana jest zarówno z procesów tlenowych jak i beztlenowych. Systematyczny trening kształtuje sprawność fizyczną, w tym szczególnie cechy takie jak: koordynacja ruchowa, szybkość, siła i wytrzymałość. Warto dodać, że badminton jest najszybszą dyscypliną rakietowa na świecie.  

Zasady Gry

Badminton od 1992 roku został włączony  do programu Igrzysk Olimpijskich jako dyscyplina medalowa. Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki; gra rozgrywana jest na punkty. Klasyczny mecz składa się z 2 setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub drużyn wygrywa dwa sety.

Treningi

Organizujemy zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiadamy własny sprzęt potrzebny do nauki gry w badmintona. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, reprezentanci Polski w tej dyscyplinie sportu. Ściśle współpracujemy z Klubem Woltan Łódź zrzeszonym w Polskim Związku Badmintona.

 

GRAFIK ZAJĘĆ Badminton 

 

Szkoła Podstawowa nr 61

Ul. Okólna 183

Szkoła Podstawowa nr 142 ul. Łupkowa 6

Poniedziałek

 

 

Wtorek

 

 

 

15.30 - 16.15 -Dzieci młodsze

16.15 - 17.30 Dzieci starsze

Środa

 

 

Czwartek

 

 

Piątek

 

 

Sobota

 

 

 

Tenis ziemny

Tenis ziemny zwany „białym sportem” kiedyś uważany był za sport elitarny. Ostatnie sukcesy polskich tenisistów spowodowały, że uprawiany jest przez coraz większą liczbę osób.
Może być uprawiany przez ludzi w każdym wieku.
Już przebicie pierwszej piłki przez siatkę daje ogromną satysfakcję, sprawia że chcemy to robić częściej. Wraz z postępami mamy ochotę posyłać trudniejsze piłki, uderzać je mocniej i bardziej precyzyjnie.
Gra w tenisa ziemnego rozwija wszechstronną sprawność fizyczną, kształtuje takie cechy jak –szybkość, koordynacja ruchowa, gibkość, siła i wytrzymałość. Wpływa na prawidłowy rozwój układu krwionośnego a uprawiany regularnie zapobiega otyłości, chorobom układu krwionośnego i oddechowego

Roger FEDERER:

„To trudno wytłumaczyć. Lubię w tenisie to, że jeden człowiek stoi naprzeciwko drugiego. Na kort przyprowadzili mnie rodzice, którzy także grali”

Tenis w wieku szkolnym

Wiek szkolny jest okresem życia w którym najłatwiej ukształtować zdolności motoryczne. Poza poprawieniem cech motorycznych dziecka treningi tenisa uczą go samodzielności, współzawodnictwa, odpowiedzialności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Treningi

Organizujemy zajęcia grupowe w grupach maksymalnie 6-8 osobowych. W zależności od wieku i stopnia rozwoju fizycznego dzieci, prowadzimy zajęcia z mini-, midi-, i makro-tenisa dobierając rakiety, piłki i ćwiczenia do wieku i stopnia rozwoju fizycznego dziecka.

Posiadamy własny sprzęt potrzebny do nauki gry w tenisa ziemnego.

GRAFIK ZAJĘĆ 

 

Otwarte korty w Arturówku

Ul. Skrzydlata 75

 

Szkoła Podstawowa nr 61

Ul. Okólna 183

 

Poniedziałek

 

 

Wtorek

 

 

Środa

 

 

Czwartek

 

 

Piątek

 

 

Sobota